Proč eurookna . . .

   Dřevěná okna a dveře mají přirozený vzhled, tradičně, už po staletí patří k dobrému a kvalitnímu bydlení,  jsou prověřena mnoha generacemi našich předků a nové výrobní technologie, především pak nové nátěrové systémy, jejich vynikající vlastnosti ještě násobí. Nevýhody, které se dříve u dřevěných oken řešily jsou již minulostí, například obavy z pravidelného natírání jsou dnes již zažehnány díky vynikající elastické a UV odolné povrchové úpravě.

 

 

 

    eurookna                                             okno_dřevěné_eurookno        &nbnbsp;                                     okno_dřevěné_eurookno

 

 

 

 

Výhody dřevěných oken

 

  

   Dřevo je přírodní dorůstající surovina, která při svém vzniku navíc spotřebovává skleníkový plyn oxid uhličitý. Dřevěná okna vnášejí do domu přírodu,  příjemnou a zdravou atmosféru, pocit  duševní pohody a luxusu. 

   V řadě technických parametrů je kvalita dřevěných oken a jejich životnost mnohonásobně vyšší než u  oken z plastových materiálů, kde je třeba řešit především  velkou tepelnou roztažnost materiálů použitých při konstrukci okna a tepelné mosty, které vznikají při použití ocelové výztuhy.

 

  

   Dřevěná eurookna se vyznačují dlouhou životnostívysokou pevností.  Tyto vlastnosti jsou upevněny moderní výrobní technologií spolu se speciálními zasklívacími systémy, těsněními, povrchovou úpravou a kováním.

   Samozřejmě dnešní výplně stavebních otvorů jsou vyrobeny a povrchově upraveny nejmodernějšími technologiemi, v souladu s nejpřísnějšími českými i evropskými normami (ČSN 746101).

   Další výhodou je možnost menších oprav při poškození, nemusí se tudíž vyměnit celé okno, dřevo je velmi dobře renovatelný materiál.

 

   Dřevěná okna mohou pojmout vlhkost vzduchu a regulovat tak vzduch v místnosti. Dřevo chrání klima a vyhovuje všem ekologickým požadavkům.

   Mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které se neustále zlepšují nově vyvinutými technologiemi. Kvalitně zpracovaná dřevěná okna zabraňují velkým ztrátám topných energií. Z pohledu zvukově izolačních vlastností jsou řazena do jedné z nejvyšších tříd. U speciálních eurooken se dosahuje zvukové izolace až k 50 dB.

 

Jednoduchá péče

   Při dodržení  nenáročné  péče o naše okna dostane zákazník 10ti letou záruku na nátěr. Tato jednoduchá, nenáročná a rychlá péče dokáže předejít větším škodám.  Ošetření spočívá v tom, že 1x až 2x ročně se okna ošetří pomocí naší udržovací sady, která funguje na principu leštěnky a zaceluje vrchní vrstvu laku.

   Při větší renovaci po určité době (po mnoha letech, při mechanickém poškození či vytrvalém působení UV) se dřevěné části oken  pouze omyjí a znovu se nanese vrchní vrstva laku. Žádné složité opalování či škrábání už dnes nejsou nutné. Při takové údržbě je potom životnost oken zaručena po mnoho desítek let.

 

   Naše eurookna jsou vyráběna z kvalitních jehličnanových lamel lepených do třívrstvého nebo čtyřvrstvého hranolu, aby byla zabezpečena jejich stabilita a tvarová stálost. Na přání můžeme dodat i okna dubová, nebo okna z exotických dřevin.

 

 

 • 100% přírodní materiál s tradicí a dlouhou životností v moderním zpracování
 • odolnost proti agresivnímu prostředí
 • výborné tepelně-izolační vlastnosti snižující náklady na vytápění
 • výborné akustické vlastnosti i v hlučném prostředí
 • vysoká požární odolnost
 • odolnost proti teplu i mrazu (neměkne a nekřehne)
 • vysoká tvarová stálost
 • snadná údržba a opravitelnost
 • vvsoká variabilita architektonických řešení
 • šetrné k životnímu prostředí
 • ekologická, zdravotně nezávadná, recyklovatelná
 • vkusné doplnění designu, vytváří příjemnou atmosféru
 • ideáln&iacuiacute; spojení s přírodou

 

okno_dřevěné_eurookno             okno_dřevěné_eurookno